صحرایی:

ریل آینده کشور در سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش برنامه‌ریزی شده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: در طول سه سال گذشته و در دولت شهید آیت الله ابراهیم رییسی، بیش از  ۳۲ هزار کلاس درس، تکمیل شده که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها در مناطق کم‌برخوردار بود چون عدالت آموزشی برای ما اهمیت زیادی دارد.

رضا مراد صحرایی روز شنبه در سفر به همدان و در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، اظهار کرد: هم اینک سرانه آموزشی کشور بیش از پنج متر مربع است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش آینه‌ سیمای عملکرد جامعه و آینده است و آموزش، در کنار امنیت و سلامت، توسط حاکمیت ارائه می‌شود.

مراد صحرایی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش یک پروژه مشترک بین دانشگاهیان و حوزویان بود، تصریح کرد: ریل آینده کشور در این سند، برنامه‌ریزی شده و بهار سند تحول بنیادین در این دولت رقم خورده است.

وی با اشاره به اینکه شهید رئیسی در نهاد ریاست جمهوری، برای هر دستگاهی اقدامات تحولی در نظر گرفته بود، خاطرنشان کرد: شهید رئیسی احیاگر تربیت معلم بود و ریل دانشگاه به نحوی قرار داده شد که ثمره‌ی آن، تربیت نیکوی معلم است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در سه سال گذشته، مشخص شد که اگر انسان تلاش کرده و با نیت خالص تلاش کند، خداوند برکت غیر قابل توصیف به کار آن می‌دهد.

مراد صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش کشور، قدرتمندترین روش‌های تحولی را درون خود دارد، مطرح کرد: ما نیازمند نسل فکور و خلاق هستیم و به لطف خداوند در امتحانات نهایی، تشریح مساله مورد اهمیت قرار گرفته است.

رضا مرادصحرایی وزیر آموزش و پرورش، روز شنبه با سفر به استان همدان، پس از دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، سالن شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رییسی در اردوگاه دانش آموزی گنجنامه و اردوگاه امیرالمومنین (ع) ویژه دانش آموزان استثنایی را افتتاح می‌کند.